Hangi Renk Karışımını Seçmeliyim?

  1. Evinizin dış cephesini yenilemek karmaşık bir süreçtir ve dikkatli planlama gerektirir. Evinizin rengi, mimarisinin ve karakterinin bir ifadesidir. Bazı insanlar evleri için hangi siding kaplama rengi seçileceğini bilmiyor ya da renkleri nasıl karıştırıp eşleştireceğine karar veremiyorlar. Eviniz için mükemmel renk paletini seçmenize yardımcı olacak bazı ipuçları:

  • Size önerilen renkleri değil, beğendiğiniz renkleri seçin.

Kararınızla yaşamak ve her gün eve ulaşmak zorunda kalacaksınız, gerçekten evinizi sevmeli ve seçiminizle rahat olmalısınız. Mahallenizdeki diğer evlerden ilham alabilirsiniz, ancak sonunda rengi seçmek size kalmış. 

  • Evinizin tarzına göre renkleri seçin

İster geleneksel bir dünya görünümüne sahip tasarımlar, ister çağdaş, parlak ya da dramatik renkler her ne olursa olsun siding kaplama tasarım gereksinimlerinizi karşılayabilir ve çok çeşitli seçenekler sunabilir.

  • Renk kombinasyonları hakkında son bir karar vermeden önce daima renk örneklerini kullanın.

Hepimiz renk örneklerinin günün saatine ve farklı aydınlatma koşullarına bağlı olarak farklı göründüğünü biliyoruz. Renkleri taahhüt etmeden önce, seçilen renklerin aydınlatma koşulundan bağımsız olarak size hitap etmesini sağlamak için renk örneklerini dış duvarın yakınında günün farklı saatlerinde tutmak önemlidir.

  • Olağandışı kombinasyonlar önermekte tereddüt etmeyin

Farklı olmak ille de kötü bir şey değildir. Benzer tonlarda kalmak muhtemelen iyi bir fikirdir. Temel renk benzer olduğu sürece herhangi bir renk kombinasyonu iyi görünecektir.