AlümiNyum Panjur NEDİR ?

SidingTürk ile Cepheniz estetik görünsün.

Çok hafif bir metal olan ve korozyon önleyici özellikleriyle tanınan alüminyum, bina ve konut sektöründe giderek daha fazla kullanılan bir malzemedir. Panjurlar için, yapısal özellikleri ve nasıl kullanıldığına bağlı olarak geniş bir etkisi vardır. En etkin kullanımı alüminyum panjurlardır. Çünkü alüminyum günlük etkilere maruz kalan yapı malzemeleri için hafif fakat aynı zamanda da güçlü bir malzeme olarak bilinen en iyi metaldir. Alüminyum Panjurlar, her şeyden önce sizi soğuktan, kötü hava koşullarından, parlak ışıklardan ve darbelerden korumaktır. Alüminyum panjurlar ses yalıtımı sağlamaktadır. Aynı zamanda dış cephelerinizin estetik görünümüne de katkıda bulunurlar. Alüminyum panjur yalıtımın yanı sıra ev güvenliğine de katkıda bulunur. Alüminyum panjurlar modern tasarımı ile değil, aynı zamanda pratik nedenlerle de takdir edilmektedir, çünkü bakımı oldukça kolaydır. Alüminyum panjur sistemleri, klasik tarzda makaralı olarak uygulanabildiği gibi; motorlu sistemleri sayesinde otomatik olarak da uygulanabilir. Bu tarz motorlu panjurlar buton kontrollü veya uzaktan kumanda ile kumanda edilebilir. Motorlu panjurlarda istenildiği takdirde uygulanabilecek olan zamanlayıcı, rüzgar, yağmur ve güneş sensörü ile panjurlarınız ayarladığınız saatlerde otomatik olarak açılıp kapanabilir. Rüzgar arttığı zaman veya yağmurun şiddetli yağdığı zamanlarda siz evde olmasanız bile otomatik olarak kapanabilir. Böylece eviniz siz evde olmasanız bile otomatik panjur sistemi sayesinde kendini korumaya alır. Alüminyum Panjur sizlere dört ana avantaj sunar. Yazın sıcağı engellerken kışın depolar. Yokluğunuz sırasında izinsiz girişlere karşı savunmasız bir yaşam alanında iyi güvenlik sağlarken hırsızlık riskini büyük ölçüde azaltır. Ayrıca odaların akustiğini iyileştirir ve iç mekanınızı dış gürültü kirliliğinden izole eder, örneğin yağmur çarpma seslerini hafifletir. Alüminyum panjurlar dışarının gürültüsünü 10 desibele kadar örtmektedir.

Alüminyum Panjur UYGULAMASININ TEMEL ÖZELLİKLERİ

Teknik Özellikler

Alüminyum levhanın rool-forming sistemi ile kıvrılması sırasında profillerin içine yoğun bir şekilde enjekte edilen poliüretan dolgu ile yüksek ölçüde ses ve ısı izolasyonu sağlanır.Hazır boyalı olarak ithal edilen poliüretanlı profillerin yüzeyi, yıpranmaya, çizilmeye, güneşte solmaya karşı dayanıkla sp-80 poliüretan bazlı özel boya tabakasıyla kaplıdır.Panjur paletinin içinde hareket ettiği alüminyum yan dikmelerin ön ve arka temas yüzeylerindeki kıl ve lastik fitiller, metallerin birbirine sürtmeden sessiz bir şekilde çalışmasını sağlarken, toz ve rüzgar girişini de engeller.Panjur paletinin en alt sırasına takılan etek profilinin alt lastiği, toz ve rüzgar girişini keserek, panjurun zemine yumuşak ve sessiz oturmasını sağlar.

Referanslarımız ve faaliyet alanlarımız hakkında daha geniş bilgi almak için iletişim sayfamızdan bize mesaj bırakabilirsiniz..