Cam Balkon sistemi NEDİR ?

Balkonunuzdan yararlanın.

Cam balkon sistemlerimiz balkonunuzu şık bir şekilde kaplayacak ve koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Bu yüzden de dayanıklı ve güvenli olmaları gerekiyor. Kışın sona eren balkon keyfinizi devam ettirebilmeniz için tasarlanmış bir sistemdir. Dış etkenlerin veya kötü hava şartlarının balkonunuzdan yararlanmanızı engellediği durumlarda sistemi kapatarak dış dünyaya tamamen kapalı, fakat aynı zamanda tamamen panoramik bir mekan elde etmiş olursunuz.
Cam balkon sistemleri, temelde camların alüminyum raylar içerisinde hareket ederek, balkonun uygun köşelerine, tüm camların katlanarak açılması temeline dayanmaktadır. Cam balkon kapama sistemleri evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en modern yoludur. Camların katlanarak aynı veya farklı noktalara toplanma özelliği ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemdir. Cam balkon kapama sistemleri yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır.

CAM BALKONUN ÖNEMİ

Günümüzde şehir hayatının giderek daha yorucu, stresli olduğu düşünüldüğünde, insanlara evlerinde bir özgürlük alanı oluşturan balkonlar daha da önem kazanmaktadır. Eskiden balkonlar PVCalüminyum doğrama  v.b. malzemelerle kapatılarak tamamen kapalı bir ortam haline getirilirdi. Ancak bu malzemelerle kapatılan balkonlar,  balkon işlevini yitirerek evin herhangi bir odasından farkı kalmazdı. Cam balkon sistemlerinin tüketicilerle buluşması ile bu durum ortadan kalkmış oldu. Cam Balkon sistemleri sayesinde, balkonlar asıl işlevlerini kaybetmeden,  camların bir tarafa toplanması suretiyle istenildiği zaman açılan, camların kapatılması suretiyle de istenildiği zaman kapanan bir esnekliğe sahip oldular. Böylece balkonlar kullanıcılar için özgür yaşam alanı haline geldi. Cam Balkon uygulamalarının asıl bileşeninin cam olması ve şeffaflığı sayesinde binanın görüntüsüne herhangi bir zarar vermediği gibi genel mimariye uyum sağlayarak estetik bir görüntü de sağlamaktadır. Yağmur, kar v.b. iklim şartları, balkonların cam balkona dönüştürülmesi sayesinde, kullanıcıları etkilemez. Aynı zamanda bu sistemler; toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlarda yuvalanabilen hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarından korunma sağlar.

Cam balkon sistemimizde isteğe göre farklı renklerde füme, bronz, reflekte, satina cam uygulaması yapılabilmektedir. Balkonlarınızı daha işlevsel hale getirmek ve daha hoş yaşam alanları oluşturmak için size balkonlarınızı cam balkon sistemi ile kapatmanızı öneriyoruz.

cam balkon ev

Cam Balkon Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Balkonunuzu korur

Aldığınız ışık miktarını azaltmadan yağmur, kar, rüzgar, toz ve kuşları balkonunuzdan uzak tutar. Bu koruma, balkonun iç yüzeylerine ve yapılarına bakım ve onarım için daha az zaman ve para harcanması anlamına gelir. Gürültü seviyelerini% 50’ye kadar azaltır, böylece evinizin içinde dinlenebilir ve daha rahat uyuyabilirsiniz. 

Yaşam alanı ekler

Balkon, ilkbaharın daha erken ve daha sonra kışın geldiği dört mevsim kontrol sahibi olduğunuz bir alan olabilir. Evinizde istediğiniz zaman tadını çıkarabileceğiniz özel bir alan oluşturun. Bir balkonun aslında ayrı bir yaşam alanı olduğuna inanıyoruz. İç mekanla aynı koşulları sağlayan ve basit bir ek odaya dönüştürmeye çalışmayacağız. Balkonun her zaman kendi kuralları ve özellikleri, avantajları ve dezavantajları olacaktır. Bunu anladıktan sonra, seçenekleriniz sonsuzdur. Yılda 365 gün kullanılabilen balkon; rahatlamak ve keyif almak için konforlu bir yer olabilir. Konfor bölgemizden çıkmamız gerektiğini kim söyledi? Ev konforunuzu terk etmeye gerek kalmadan gidilecek bir yer. Dışarıda olma hissini yaşayın, ancak tamamen evde hissetmenin, ışığın ve sıcaklığın tadını çıkarmanın ve rahat bir ortamda bu soğuk kış günlerinde oturmanın konforuyla yaşayın.  

Güvenlik sağlar

Kapalı balkonlar çocukların oynayabileceği güvenli bir yerdir. Kapalı bir cam teras veya balkon evcil hayvanlarınız için güzel bir açık alan sunar. Güvenlik camı ve balkonu kilitleme seçeneği ek güvenlik sağlar.

cam balkon Enerji tasarrufu sağlar

Cam Balkonlarınız enerji tüketiminizi önemli ölçüde azaltmaktadır. Gürültü seviyelerini %50 azaltır, böylece evinizin içinde dinlenebilir ve daha rahat uyuyabilirsiniz. Ve elbette, temiz hava ve güneş ışığı için camı istediğiniz zaman kaydırabilir ve katlayabilirsiniz.

Siz değerli müşterimize özel modern ve kaliteli cam balkon seçeneklerimizi sunabilmemiz için lütfen bizim ile iletişime geçin.